NOVINKY
TLAČOVÁ SPRÁVA      10. 07. 2024

SKYTOLL ÚSPEŠNE DOKONČIL PILOTNÝ PROJEKT SATELITNÉHO MÝTNEHO SYSTÉMU V INDII

Bratislava, 10. júla 2024 – SkyToll, globálny líder v oblasti mýtnych systémov založených na satelitnej technológii, otvoril pobočku v Indii a úspešne vykonal pilotný projekt na overenie realizovateľnosti výberu mýta v tejto krajine pomocou technológie GNSS. Pilotný projekt MLFF (Multi-Lane Free Flow) demonštroval schopnosť systému klasifikovať vozidlá pre výber mýta a monitorovať premávku na diaľniciach v Indii pri zachovaní plynulosti premávky.

Na základe súhlasu Indian Highways Management Company Limited (IHMCL) vykonal SkyToll testovanie technológií v krátkom období niekoľkých týždňov. Úspešná skúška preukázala a vyhodnotila výkon integrovanej technológie GNSS pri rýchlostiach, ktoré zabezpečujú plynulú premávku. Okrem toho bol v rámci existujúceho platobného ekosystému NETC vykonaný akceptačný test s cieľom predviesť rôzne spôsoby platby bežné v Indii, ako sú UPI, kreditná karta či elektronická peňaženka, ako alternatívy k bežným platbám mýta v hotovosti.

V koordinácii s Indian Highways Management Company Limited vykonal SkyToll spolu s partnermi pilotný projekt na úseku Rohtak – Hisar National Highway 10. Počas pilotného projektu sa testovala integrácia softvéru GNSS s existujúcimi platobnými ekosystémami FASTag. Aj zo strany IHMCL bolo potvrdené, že funguje technológia správne a bez problémov.

„Som hrdý na celý tím zapojený do testu. Vo veľmi krátkom čase sme preukázali funkčnosť technológie, ktorá môže výrazne zlepšiť dopravný tok na spoplatnenej cestnej infraštruktúre v Indii. Nahradenie tradičných mýtnych staníc modernou technológiou nemusí len zvýšiť komfort cestovania, ale tiež prispieva k zaisteniu bezpečnosti na cestách v Indii,“ povedal Peter Polakovič, riaditeľ pre stratégiu a rozvoj podnikania v SkyToll-e.

Počas realizácie pilotného projektu SkyToll na teste spolupracoval s Tecsidel India (súčasný prevádzkovateľ mýtneho systému), Kotak Mahindra Bank (banka) a tímom NPCI (spracovateľ platieb a zúčtovania). Potrebnú palubnú jednotku zabezpečila Arya OMNITALK & Wheels Eye.

India je trh s obrovským potenciálom. Osvedčené a spoľahlivé riešenie SkyToll-u môže pomôcť riešiť množstvo problémov, ktorým čelia miestni správcovia dopravnej infraštruktúry pri výbere mýta. Preto sa SkyToll rozhodol otvoriť samostatnú pobočku SKYTOLL PRIVATE LIMITED v Bombaji. Jej vedením bol poverený Dushyant Deshpande, skúsený profesionál a podnikateľ s hlbokými znalosťami indického trhu.

„India sa pripravuje na zavedenie elektronického mýta založeného na GNSS a je skvelou správou, že sa SkyToll zaviazal prispieť k iniciatíve „Make in India“ zriadením lokálneho expertného centra. Tešíme sa na spoluprácu s verejnými inštitúciami aj indickým priemyslom, aby sme mohli na domácom trhu rozvíjať tieto perspektívne technológie a zariadenia,“ povedal Dushyant Deshpande, riaditeľ nedávno otvorenej pobočky SKYTOLL Pvt. Ltd.

© 2024 Skytoll