NOVINKY
TLAČOVÁ SPRÁVA      20. 09. 2023

SKYTOLL VSTUPUJE NA ÁZIJSKÝ TRH, OTVORIL POBOČKU V SINGAPURE

Bratislava, 20. septembra 2023 – Spoločnosť SkyToll, ktorá sa podieľa na rozvoji a prevádzke mýtnych systémov na Slovensku, v Českej republike, v Slovinsku i v ďalších európskych krajinách, otvorila pobočku v Singapure. V regióne Ázie a Pacifiku plánuje SkyToll osloviť zákazníkov so svojim riešením pre oblasť spoplatnenia jazdy osobných i nákladných vozidiel či inovácií v inteligentnom riadení dopravy, ktorých cieľom je podporiť udržateľnosť dopravy a ochranu klímy.

SkyToll získal počas poslednej dekády rozsiahle skúsenosti a referencie nielen z európskeho kontinentu. V roku 2015 realizoval dva úspešné projekty v Ruskej Federácii, na juhoamerickom kontinente potom v priebehu roku 2016 úspešne pilotoval systém pre monitoring a spoplatnenie jazdy vozidiel v Uruguaji.

„Vstup do ázijského regiónu je pre nás strategickým rozhodnutím. Jednotlivé krajiny aj mestské aglomerácie tu riešia viac ako inde masívny nárast intenzity dopravy a s ním spojené negatívne vplyvy, ako je znečistenie životného prostredia či rozsiahle dopravné zápchy. SkyToll sa vždy snaží byť svojim zákazníkom skutočne blízko, preto padlo rozhodnutie otvoriť pobočku v Singapure a vytvoriť tu obchodné a ekonomické centrum pre ázijský región,“ uviedol Matej Okáli, predseda predstavenstva spoločnosti ITIS Holding, ktorá je stopercentným vlastníkom spoločnosti SkyToll.

Vedením SkyToll Pte.Ltd. bol poverený Joseph Chin, ktorý má viac ako 25 rokov skúseností s projektmi v oblasti cestnej a železničnej dopravy vrátane účasti na niekoľkých mýtnych a dopravných systémoch v ázijskom regióne a v Číne. So svojou znalosťou a skúsenosťami v oblasti systémovej integrácie a projektového manažmentu je Joseph Chin pripravený podporiť rast a expanziu SkyToll v ázijskom regióne.

„Do Ázie vstupujeme s výbornými referenciami v oblasti satelitných mýtnych systémov, ale aj s chuťou budovať nové inovatívne riešenia pre riadenie dopravy v husto osídlených mestských centrách, kde môže byť využitie samotnej satelitnej technológie komplikované. Chceme sa samozrejme oprieť aj o skúsenosti, ktoré v regióne získala Skupina PPF, ktorá je medzi akcionármi ITIS Holding,“ dodal Matej Okáli.

© 2024 Skytoll